Summer Tarmac Twilight Rallysprint Round 1 Entry List

By October 22, 2014 News

The entry list for round one of the Summer Tarmac Twilight Rallysprint  at Sydney Dragway is now available see below

Car No. Driver Navigator Car Class Tyres
1 Neal Bates Coral Taylor Celica GT4 4WD 0-3500 4WD Gravel
2 Richie Dalton Fro Horobin Lancer Evo VII 4WD 0-3500 4WD Gravel
3 Adrian Coppin Molly Taylor Citroen DS3 2WD 0-2000
4 Ric Cary Rob Edwards Mini Cooper VCW Challenge 2WD 0-2000 2WD Gravel
5 Craig Stallard Aaron Stallard VP Commodore 2WD over 2001
6 Peter Reynolds TBA Lancia Stratos 2WD over 2001
7 Shane O’Hara TBA
8 Brett Bower Katie Fletcher Celica RA40 2WD 0-2000
9 Chris Jaques Kate Jaques Lancer 1999 4WD 0-3500 4WD Gravel
10 Cath Donohue Jane Bates Celica GT4 4WD 0-3500 4WD Gravel
11 Dave King John Paine Mini Cooper S 2WD 0-2000
12 Peter Conroy Joshua Conroy Altezza RS200 2WD 0-2000
13 Adam Kaplan TBA VL Walkinshaw 2WD over 2001
14 Timothy Wilkins Scott Jackson Silvia 2000 2WD 0-2000 2WD Gravel
15 Keith Byrn Lynda Jenner Mitsubishi FTO 2WD 0-2000
16 Peter Dimmock TBA Altezza 2WD 0-2000
17 John McCredie Nathaniel McCredie Lancer Evo VII 4WD 0-3500
18 Matt Jones Greg Rhodes Hyundai Excel 1991 2WD 0-2000
19 Stephen Muller Kris Muller VW Golf R
20 James Stroud Wayne Butcher Subaru Liberty 2009 4WD 0-3500
21 Andrew Collier Stephen Collier Renault 5 Turbo 2 2WD over 2001
22 Andrew McMaster Christy McMaster BMW 2WD over 2001
23 Molly Taylor Adrian Coppin Citroen DS3 2WD 0-2000
24 Ben Hughes Rebecca Duignan Ford Focus 2WD over 2001
25 Julian Spoor Van Don Nguyen Renault Clio Cup 172 2WD 0-2000
26 Adam Tipping TBA Commodore Ute 2WD over 2001 2WD Gravel
27 Stephen Marlin Stevan Jovanovic EVO 9 4WD 0-3500
28 Warren Bossie Grant Moiler Torana GTR-XU1 2WD over 2001
29 Lewis Bates Neal Bates Celica GT4 4WD 0-3500 4WD Gravel
30 Scott Williams Christopher Paradowski Lancer 4WD 0-3500
31 Kevin Hinchliffe Chris McClure Sierra Cosworth
32 James Stewart TBA
33 Christopher Paradowski Scott Williams Lancer 4WD 0-3500
34 Joshua Conroy Peter Conroy Altezza RS200 2WD 0-2000
35 Steve Spada TBA EVO 6 4WD 0-3500
36 Anthony Rizzo Toni Rizzo Subaru WRX 4WD 0-3500
37 Andrew Mills Jeremy Henderson WRX STI 4WD 0-3500
38 Greg Rhodes Matt Jones Hyundai Excel 1991 2WD 0-2000
39 Hans Appelgren James Prendergast Volvo 122 2WD 0-2000
40 Dave Finnimore Christina Condon Evo 9 RS 4WD 0-3500
41 Nicholas Ryan Thomas Ryan Mazda 2 2WD 0-2000 2WD Gravel
42 Wayne Butcher James Stroud Subaru Liberty 2009 4WD 0-3500
 Seeded Entry List – for publication